O nás

FACEBAG reprezentuje českou výrobu luxusních kabelek z prvotřídní kůže, za níž stojí rodinná soudržnost a láska k řemeslu, kterou si majitelé a zakladatelé značky předávají již od nepaměti, jako rodinný odkaz, v němž našli životní poslání. Samotné kořeny ve vývoji současné výroby kabelek FACEBAG sahají až do roku 1960, kdy se začala budovat tradice unikátní rukodělné výroby.

Dámské, ale i pánské kožené tašky, pouzdra, peněženky a drobné doplňky jsou pravidelně oceňovány na prestižních veletrzích po celém světě. Na českém poli je to například uznávaná akce STYL KABO, konající se pravidelně v Brně. Distribuční síť má zastoupení nejen v České republice a na Slovensku, ale také na Ukrajině, v Rusku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Finsku, Norsku a Kyrgyzstánu.

Facebag brožura-48

Řemeslo jako odkaz

Každý kus se vyrábí s absolutní precizností a výsledné modely kabelek procházejí přísnou kontrolou majitele značky, designéra Martina Závorky. Kreativní zpracování a dohled nad celosvětovými trendy je v rukách jeho syna, Matěje Závorky, který je současně tváří značky.

Facebag brožura-10

 

Martin Závorka

Tradice našich kabelek sahá až do 60. let, kdy firma Prodex Praha začala vyrábět kožené tašky. V roce 1989 převzala část podniku společnost VELMA, pro kterou jsem začal pracovat jako manažer výroby a odbytu. Práci s kůží mě naučil ovládat a zároveň milovat už můj dědeček a nikdy mě to nepřestalo bavit.

V roce 2006 už jsem pokračoval sám ve snaze zachovat tradici řemesla, kterému se věnuji celý život.

Mým snem, který si v průběhu života plním je design a kvalitu našich výrobků stále zdokonalovat, abychom mohli být hrdí na to, co vytvoříme.

Facebag brožura-13

 

Matěj Závorka

Asi za to může dětství strávené mezi kabelkami.

Když jsem se po studiích vydal takříkajíc „do světa na zkušenou“, tak nějak mě to stále táhlo ke kůži, jejímu zpracování a designovým trendům kožených výrobků. Ve 22 letech jsem se s tátou pustil do práce, snažím se v naší rodinné firmě věnovat především samotné výrobě. Chvíli to trvalo, ale dnes už vím, že pro ženy není kabelka jen pouhý doplněk se třpytivými kamínky.  Díky tátovi jsem pochopil, že kabelka musí být především spolehlivý a vkusný šperk, na který je kladeno mnoho rozličných, ale vždy přísných požadavků, co do praktičnosti a odolnosti, stejně tak jako v rámci elegance a designu.

Facebag brožura-18

Jak se rodí kvalita

Naším cílem je rozšířit povědomí o značce a dokázat, že kvalitní ručně šité kabelky mohou konkurovat výrobkům z řad věhlasných módních značek celého světa. Motivuje nás každá spokojená zákaznice, která ocení kvalitu zpracování a design, v němž se snažíme o propojení odolnosti, lehkosti tvaru a v neposlední řadě také elegantního vzhledu. Dohlížíme nejen na výsledek, ale i na proces. Ten se začíná vzorováním a nákresy modelu. Následuje výběr materiálu a jeho barvy. Samozřejmostí je neustálá bdělost ve všech fázích přípravy pro samotnou konstrukci výrobku-například vzorování, výroba šablon, výroba raznic, vysekání a lepení kožených dílů, šití, kompletace kování a sešívání podšívky. Celý kolotoč je završen pečlivým sestavením tašky, finálním čištěním a kontrolou výrobku. Když už se to konečně „narodí“, připevníme visačku a s láskou zabalíme...

Facebag brožura-38

                                                                                                                                                                        

 

Zpět do obchodu